Nový typ multimediální hračky Do kamínku můžete nahrát vlastní obrázky se zvukem či videa. Snížená cena!

Vše o hračce

Unikátní hračka

Pohádkový kamínek

Pokud se podíváme na současný trh multimediálních hraček pro nejmenší věkovou kategorii (řekněme 1,5–4 roky), na trhu je spousta různých barevných většinou plastových hraček, která po stisku barevných tlačítek svítí, blikají, hrají nějaký zvuk či melodii, nebo dokonce mluví lidským hlasem. Existuje i něco jako notebook pro nejmenší, který má napevno naprogramovány jednoduché poznávací aktivity a malý černobílý LCD display pro děti od cca 3-5 let. Pomocí těchto zařízení a výše zmíněných hraček dítě objevuje základní barvy, tvary, písmenka či číslice, zvuky zvířátek a podobně.

Všechny tyto hračky mají více či méně jednu podstatnou vlastnost, a to že děti přestanou bavit poměrně záhy po jejím obdržení. Mnoho dětí ve věku 18-36 měsíců dnes totiž daleko více lákají „elektronické hračky“ dospělých, tedy například mobily, počítače či fotoaparáty daleko víc, než konvenční hračky pro tuto věkovou kategorii. Důvodů je asi víc, vrozená touha po přesném napodobování dospělých, fungující barevný display, klávesnice, nedostupnost, přesycenost konvenčními typy hraček, vliv televize, okolí, atd.

Bezpečný výrobek

Je samozřejmě mnoho dobrých důvodů, proč tyto „hračky dospělých“ dětem nepůjčovat. Ať už je to bezpečnost dítěte, cena „hraček dospělých“ nebo jejich komplikovanost a nesrozumitelnost pro dítě. Tato hračka by měla dítěti nahradit tuto nedostupnost a umožnit vlastnit „téměř stejnou hračku“ jako má jejich vzor – rodič, sourozenec či starší kamarád. Funkce této hračky jsou jiné samozřejmě jednodušší, přizpůsobené věku dítěte, ale je zachováno to podstatné pro dítě – fungující tlačítka, velký barevný display a reproduktor pro reprodukci zvuku.

Tyto skutečnosti vedly autory hračky Pohádkový kamínek k jejímu vývoji a uvedení na trh. Velký důraz je kladen na vhodný design, kvalitu zpracování a zejména na bezpečnost hračky, která má CE a FCC certifikace a je komplexně prověřena Státní zkušebnou s akreditací na certifikaci hraček v rámci EU.

Široké využití hračky

Pohádkový kamínek tak není jen další z hromady jeho hraček. Bude Vašemu dítěti mluvícím kamarádem, v jehož paměti může mít uložené oblíbené mluvící knížky s říkadly, básničky, obrázky, písničky a večerníčky. Hračkou, která jej bude bavit a která může nenásilnou a zábavnou formou pomáhat jeho vzdělání a získávání základních dovedností a návyků.

Na webu hračky bude postupně připravováno mnoho dalších multimediálních dat pro Pohádkový kamínek ke stažení se vzdělávacím i zábavným obsahem. A nejen to, můžete sami do jeho paměti jednoduše uložit vlastní multimediální obsah, jako například fotky jeho nejbližších a v hračce je třeba ozvučit jejich reálnými hlasy. Můžete do něj nazpívat písničky, namluvit říkadla či pohádky na dobrou noc. Můžete do něj nahrát jeho oblíbené videoklipy. Můžete jej dokonce upravit tak, že bude s dítětem částečně komunikovat Vaším hlasem.

Pohádkový kamínek tedy není hračkou na jedno odpoledne. Aktualizací jeho obsahu můžete s věkem dítěte zcela měnit multimediální obsah hračky a aktivně tak ovlivňovat vývoj a zájmy svého dítěte po několik let.

Výhody nové hračky

  • Dítěti poskytne to, po čem touží, když sleduje jak si dospělí „hrají“ se svými elektronickými přístroji, zároveň se docílí omezení nebezpečí plynoucí z toho, že si malé dítě hraje s elektrickými přístroji, které mohou různými způsoby ohrozit jeho zdraví, a jednak se eliminuje nebezpečí poškození těchto přístrojů pro dospělé neopatrnou manipulací dítěte.
  • Dítě se hraním s hračkou nejen baví, ale i nenásilně učí a propojuje nové informace a zdokonaluje si jemnou motoriku.
  • Hračku lze individuálně a průběžně přizpůsobovat věku, pohlaví, zájmům i specifickým schopnostem či handicapům dítěte. Rodiče jsou sami schopni tuto obměnu a doplňování obsahu hračky provádět a ovlivňovat tak strukturu a obsah multimediálních informací, s kterými jejich dítě přijde do styku při hraní s touto hračkou, a potažmo tak směrovat jeho intelektuální rozvoj.
  • Jako multimediální e-knihy lze do hračky zařadit i vlastní data s fotkami s hlasy nejbližších dítěte, kamarády nebo jakékoliv jiné obrázky spojené se zvuky (domácí mazlíčci, různá zvířátka, tóny či ukázky zvuků hudebních nástrojů, písmenka, slabiky, slova, oblíbené písničky, básničky, říkadla, pohádky atd.) a tím podporovat nejen intelektuální ale i emocionální rozvoj dítěte a kvalitu jeho vztahů s jeho okolím.